Kaip apsigyventi Smalininkų senjorų namuose?

Besidominčius apgyvendinimo galimybėmis raginame pasiskambinti ir visais rūpimais klausimais pabendrauti telefonu arba atvykus gyvai. Įprastai pokalbio metu aptariama būsimo kliento sveikatos būklė, charakterio ir reikalingos pagalbos ypatumai. Asmuo įtraukiamas į laukiančiųjų eilę ir atsiradus laisvai vietai globos namuose – informuojamas, aptariama tinkama apsigyvenimo data, reikalingi daiktai ir pan.

Kiek kainuoja paslauga?

Esame privatūs globos namai, todėl yra net kelios galimybės mokėti už mėnesio paslaugas:

  1. Gauti savivaldybės/valstybės paramą. Mėnesio sumą sudaro: 80 proc. pensijos dalis (20 proc. išmokos lieka asmeniniams kliento poreikiams), taip pat 100 proc. specialiųjų poreikių išmokos ir 1 proc. nuo turimo nekilnojamo turto vertės (šią sumą nustato savivaldybė, iš turto vertės atėmus neapmokestinamą savivaldybės normatyvą). Likusią sumą, kurios trūksta paslaugai padengti – skiria savivaldybė.
  2. Už paslaugas mokėti visą sumą savo lėšomis (jei negaunamas valstybės finansavimas ar dėl kt. priežasčių). Tokiu atveju mėnesio kaina aptariama individualiai atsižvelgiant į asmens sveikatos bei fizinę būklę.
Kas ir kaip gali gauti savivaldybės finansavimą?
  1. Norint kreiptis dėl galimybės apsigyventi globos namuose pasinaudojant savivaldybės finansavimu, pirmiausia turi būti svari priežastis, kodėl žmogus nebegali gyventi vienas savo namuose ir jam reikia stacionarios socialinės globos paslaugų. Taip pat labai svarbu būti susitvarkius specialiųjų poreikių išmoką arba globos poreikį (tai padaro šeimos gydytojas / psichiatras).
  2. Dėl finansavimo ir apsigyvenimo Smalininkų senjorų namuose reikia kreiptis į seniūnijos socialinį darbuotoją (seniūnija – pagal faktinę gyvenamąją vietą). Socialinis darbuotojas priims prašymą ir įvertinęs socialinių paslaugų poreikį, suruoš paraiškos dokumentus (taip pat bus reikalingos nustatytos medicininės pažymos), kuriuos perduos savivaldybės socialinės paramos skyriui.
  3. Savivaldybės socialinės paramos skyriaus sudaryta komisija vertins gautą paraišką ir galimybes skirti paramą. Vertinimas dažniausiai trunka iki 30 kalendorinių dienų, tuomet asmuo informuojamas apie priimtą sprendimą.
  4. Savivaldybei patvirtinus finansavimo skyrimą bei esant laisvai vietai globos namuose – sudaroma trišalė sutartis su klientu, savivaldybe ir globos įstaiga, taip pat nurodomas laikotarpis nuo kada iki kada galima apsigyventi globos įstaigoje.
Kokios paslaugos suteikiamos asmeniui apsigyvenus Smalininkų globos namuose?
  • Maitinimas 4 kartus per dieną arba specialus paskyrus gydytojui;
  • Apgyvendinimas vienvietyje arba dvivietyje kambaryje;
  • Patalynė, rankšluosčiai;
  • Pagalbos iškvietimo sistema (mobilus pultelis, kurį asmuo visada gali nešiotis su savimi);
  • Laisvalaikio ir kasdienio užimtumo organizavimas;
  • Priežiūra ir pagalba visą parą pagal individualius asmens poreikius;
  • Išlaidos medicininėms ir slaugos priemonėms, būtiniesiems medikamentams;
  • Rūbų, patalynės skalbimas, kambarių tvarkymas;
  • Nuoširdus ir darbui atsidavęs personalas, kuris prižiūri, slaugo, konsultuoja, lydi į gydymo įstaigas, išvykose ir visada yra šalia.
  • Šeimos gydytojo priežiūra pagal poreikį, ne rečiau nei 1 k. per mėn.
Ar už kažką reikės mokėti papildomai?

Gyvenant Smalininkų senjorų namuose asmeniu bus visapusiškai pasirūpinta, papildomai jokios paslaugos nekainuoja, nebent asmuo nori įsigyti papildų sveikatos stiprinimui, turi specialių norų aprangos ar avalynės atnaujinimui ir pan. Šias išlaidas asmuo dengia iš savo turimų lėšų arba prisidedant artimiesiems.

Ar galima atvykti ir apžiūrėti namus?

Prieš apsisprendžiant apsigyventi visada rekomenduojame atvykti pas mus į svečius ir pabendrauti gyvai, apžiūrėti sukurtą aplinką bei sąlygas, pakalbinti čia gyvenančius senjorus.

Norite atvykti? Susiderinkime Jūsų vizitą šiuo telefonu: +370 685 19393.

Svarbu žinoti:

Kiekvienas asmuo pagal Socialinių paslaugų įstatymą turi teisę apsigyventi bet kuriuose jam patinkančiuose licencijuotuose globos namuose visoje Lietuvoje, net jei globos namai yra ne toje savivaldybėje, kuri skiria finansavimą.

Gavus savivaldybės finansavimą ir sulaukus vietos globos namuose, savo nekilnojamo turto nereikės atiduoti – tai yra Jūsų asmeninis turtas, kurio nereikia įkeisti ar užstatyti.

Jeigu dokumentų tvarkymas, spec. poreikių nustatymo tvarka ar kiti klausimai Jums atrodo per sudėtingi, kyla neaiškumų – visada padėsime ir patarsime, kokie žingsniai reikalingi, kad viskas vyktų nuosekliai, kur tiksliai kreiptis ir pan. – paskambinkite mums.